Jak zarobić na domenach internetowych?

Jak zarobić na domenach internetowych?

Internet staje się coraz popularniejszy. Praktycznie w każdym domu jest przynajmniej jeden komputer z dostępem do sieci. Wiele osób wykorzystuje ten fakt i stara się dzięki temu zarobić używając własnego komputera. To zadanie wymaga dużej kreatywności, jednakże nie jest niemożliwe.

A zyski mogą być niebagatelne. Jednym ze sposobów zarobkowania przez Internet jest handel domenami www.

Gdyby nie one użytkownicy sieci byliby zmuszeni do zapamiętania ogromnej ilości liczb – adresów IP. Większość atrakcyjnych nazw jest już zajęta. Mam na myśli tutaj te najkrótsze – trzy oraz czteroliterowe.

To właśnie między innymi one są przedmiotem pożądania kupców domen. Nie tylko te najkrótsze nazwy osiągają zawrotne ceny. Również te, które w swojej nazwie posiadają atrakcyjne słowa kluczowe. Za przykład może tutaj posłużyć business.com, która została zakupiona za 7, 5 miliona dolarów, a dzisiaj wartość samej domeny www jest szacowana na niespełna 300 milionów dolarów.

Rejestracja domeny, dzięki istnieniu w sieci wielu firm, jest procesem niesamowicie prostym. Wystarczy wybrać interesującą nas nazwę, określić rodzaj domeny internetowej, opłacić rachunek za rejestrację, który zwykle w pierwszym roku użytkowania nie przekracza kwoty 15 zł i już jesteśmy właścicielami naszej prywatnej nazwy internetowej.

Jeżeli jesteśmy kreatywni i nasza nazwa jest atrakcyjna możemy dokonać jej sprzedaży. Najłatwiej jest uczynić to przy pomocy ogólnodostępnych giełd domen. Duże ceny osiągają domeny, z tak zwaną historią tzn. takie, które są kojarzone z nieistniejącymi już serwisami internetowymi. Same nazwy mogą generować olbrzymie ilości unikalnych użytkowników dziennie.

Warto jest zastanowić się nad ciekawą nazwą. Zarejestrować ją i sprzedać. Lub poczekać, aż jej wartość wzrośnie. Z naszego podwórka znany jest przypadek, kiedy osoba, nie wiedząc jeszcze czy Polska otrzyma organizację turnieju Euro 2012 zarejestrowała szereg domen o zbliżonych nazwach. Kiedy UEFA przyznała nam organizację turnieju, właściciel odsprzedał wszystkie nazwy za horrendalną cenę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *